Yeni Bir Keloğlan Hikayesi

Keloglan Hikayesi Ucan Daire
Keloğlan Kanatlandı Uçuyor

Uçan Daire

keloglan-hikayesi-masal-
keloglan-hikayesi-masal-

Bir varmış bir yokmuş,varmıymış yokmuymuş! Çok ama çok ileri bir zamanda tahminen 9000 yılında bir erkek çocuk dünyaya gelmiş. Bu çocuğun hiç saçı yokmuş. Elbette saçsız olacak çünkü bu keloğlan hikayesi.Bebek doğduktan sonra annesinin kucağına verdiklerinde, annesi ; Ahhhh bu kel bir bebek nasıl olur diye haykırmış. Büyükler ve doktorlar anneye ; “Hey taze anne dur bakalım korkma! Bu heyecan ne? Her bebek saçlı doğmaz bazıları kel doğar sonradan saçı çıkar” senin bebek de bu şekilde olacaktır; demişler. Bunun üzerinde taze anne rahat bir derin nefes almış ve uykuya dalmış. Ancak gel zaman git zaman bebek 2 yaşına gelmiş hala saçı yok. Bunun üzerine eski taze anne olan yeni 2 yıllık anne çocuğu cildiye doktoruna götürüp kafa ultrakılsonu çektirmiş.

Sonuçlar gelince doktor anneye şöyle demiş: “Bayan size “Bir iyi,bir de kötü haberim var” önce hangisini söyleyeyim?” Kadın şaşırmış ve lütfen önce kötü haberi söyleyin ki iyi haber sonra beni sevindirsin. Diye cevap vermiş.

Doktor peki o zaman demiş ;

-Kötü haber oğlunuz ölene kadar kel olacak, hiç saçı çıkmayacak demiş. Ne de olsa keloğlan hikayesi yaa.

ANNE ÜZÜLÜYOR

Anne :

-İyi haber nedir diye sorunca:

Doktor : “iyi haber oğlunuzun kanatları var istediği zaman onları sırtından çıkartıp uçabilecek” demiş”

Bunu duyan anne orada düşüp bayılmış. Anneyi daha sonra ayıltmışlar kolonya verip rahatlatmışlar ve üzülme kadın senin kel ama uçabilen bir oğlun var buna sevinmelisin demişler. Keloğlan hikayesi ya gel zaman git zaman Keloğlan’ın annesi bu duruma alışmış oğlunun uçabildiğini bütün ülke öğrenmiş. Oğlan haberlere çıkmış sonra reklamlardan su gibi para kazanmaya başlamış. Para sıkıntısı çekmeyecek olmanın sevinci ile annesi oğlunun kel oluşuna aldırmayıp kanatları olmasına bol bol göbek atmaya başlamış. Eeeee ne de olsa artık onun keltoş oğlu meşhur olmuş televizyonda reklamlarda oynuyormuş.

KELOĞLAN ERGEN OLMUŞ

Gel zaman git zaman keloğlan büyümüş ergenliğe girmiş daha sonra ergenliği bitirip abiliğe girmiş onuda atlamış ve 20 yaşında tam bir delikanlı olmuş. Bu geçen süre zarfında artık sadece bütün ülke değil bütün dünya keloğlanı tanımaya onun hikayelerini izleyip okumaya başlamış. Ne de olsa dünya üzerinde kanatları olup uçabilen bir tek insanoğlu keloğlanmış.

Keloglan Hikayesi Ucan Daire
Keloğlan Kanatlandı Uçuyor

Keloğlan’ın sırtının içinde sakladığı istediği zaman çıkartıp dev bir hale getirdiği kar beyazı kanatları varmış. İnsanlar bu kanatlara bakmaya kıyamıyorlamış. O kadar güzellermiş ki okullarda Keloğlan’ın kanatlarının anatomik dersi bile okutuluyormuş. Keloğlan bir gün Arjantin’e gitmeye oraları gezmeye karar vermiş ve doğup büyüdüğü ülke olan Türkiye’den zıplamış havalanarak gökyüzüne ulaşmış. Daha sonra kanatlarını yavaş yavaş çırparak bulutların içerisinde ortalama 300 km hız ile süzülmeye başlamış. O uçarken, rotasında ilerlerken yanından geçen uçan dairelerin içindeki kişilere selam vermeyi de ihmal etmiyor ; hatta kuşlara bile göz kırpıyormuş.

BULUTLARIN İÇİNDE SÜZÜLEN KELOĞLAN

Arjantine doğru uçarken Tunus üzerinde hava kararmaya başlamış. Hem de karnı da acıkmış. Keloğlan aşağı ineyim de hem karnımı doyurayım hem de yatacak bir otel bulayım kendime diye düşünüp yere yumuşak bir iniş yapmış. İndiği yerin az ilerisinde bir restaurant görmüş; hemen oraya gidip bir masaya oturmuş. Burada size bir soru soracağım.! Garson keloğlanın yanına gelip onun kulağına bir şey fısıldamış bilin bakalım ne demiş? Cevabı şimdilik yazmıyorum.

Daha sonra keloğlan karnını doyurup en yakın otele doğru uçmuş ve az sonra bir otel görmüş onun önüne inip resepsiyona girmiş. Bu gece kalacak bir oda istiyorum; boş odanız var mı? diye sormuş. Otel görevlisi keloğlanı tanımış ve olmazmı efendim sizin hayranınızım odanız hazır buyrun anahtarını demiş ve bir anahtarı keloğlana uzatmış. Anahtarı alan Keloğlan zaten çok yorgun oldugu için hemen odasına gitmiş,hızlıca banyo yapıp yatağına girmiş ve uykuya dalmış. Rüyasında kabuslar karabasanlar görmüş çok korkmuş. Sabah uyandıgı zaman derin bir ohhhhhh çekmiş neyse ki gördügüm herşey rüyaymış diye sevinmiş. Ama yataktan tam çıkacakken yatağın kıpkırmızı renkte oldugunu fark edip ok gibi fırlamış,bir aynaya bakmış ne görsün; Sırtını aynaya dönmüş kanatları yokmuş.

Keloglan Hikayesi Ucan Daire
Keloglan Hikayesi Ucan Daire

Olamaz! Keloğlan’ın uykuda kanatlarını kesmişler. Hırsızlar kanatları çalmışlar :(( off beee ne kötü olmuş.. Zavallı Keloğlan ağlamaya başlamış. Artık onun harika kanatları yokmuş ve sırtında kocaman yarısı kabuk bağlamış bir yarık varmış. Peki bundan sonra ne olacak dersiniz? Keloglan ne yapacak? Keloglan’ın kanatları bulunacak mı? Hırsızlar yakalanacak mı? Keloğlan eski sağlığına kavuşabilecek mi? Tüm soruların cevabı bu hikayenin devamında gizli. Bekleyin bu hikayenin devamı kesin gelecek..

Bu hikayede yazılanlar; kopyalanıp başka sitelerde yayınlanamaz. Telif yasaları gereğince kopyalayıp yayınlayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

NASRETTİN HOCA FIKRASI

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

1 geri izleme / bildirim

  1. /var/www/vhosts/fatiharkan.com/httpdocs/wp-includes/comment-template.php on line 677
    " class=""> The Lion and the Rabbit | The Fate of the Lion - Welcome Father Form

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*