Travian Oyunu Oyna – Travian Nasıl Oynanır

Travian browser oyunu

Travian nedir? Travian oyunu nasıl oynanır?

Travian oyunu bir çeşit strateji oyunudur. Bu oyun browser tabanlıdır yani tarayıcı ile oynanır bilgisayarı kasmaz tarayıcınızı açıp travian.com.tr adresine gidersiniz. Bu adres tr uzantılı olduğu için sayfa türkçe olarak gözükür. Alman yapımı olan Travian oyunu bir çok dil desteği içermektedir.

Travian oyununda 3 farklı ırk vardır. Bu 3 farklı ırktan birini seçerek 5 gün koruma süresi ile oyuna başlarsınız. Köyünüzü kurup askerlerinizi üreterek haritada bulunan diğer krallıklara karşı savaşarak üstünlük sağlamalısınız.

TRAVIAN OYUNU IRKLARI

ROMA

Roma ırkında üretebileceğiniz askerler pahalıdır zor ve zahmetli üretilirler ancak çok sağlamdırlar. Bu roma askerlerini hem saldırı hem de savunma olarak kullanabilirsiniz. Oyunun başında bol bol lejyoner üretin lejyonerler hem saldırı hemde savunma için kullanılabilir bu yüzden idealdir. Proteryan askeri ise savunma için kullanılır eğer roma ırkında savunma ağırlıklı oynamak istiyorsanız o zaman proteryan askerlerinden üretmelisiniz. Saldırı bazlı oynamak için zenginleştikten sonra yani saatlik hammadde üretiminiz arttıktan sonra Emperyan askeri üretip çevre köylere saldırılar üretebilirsiniz. Roma’nın en güçlü askeri atlı asker olan İmparatoristir bu askerler çok güçlüdür ancak çok pahalıdır.

GALYA

Galya ırkı ise tamamen savunma konusunda uzmanlaşmış savunma için kullanılan bir ırktır. Bu ırkta tuzaklar vardır. Galya’ya saldıran düşmanlar bu tuzaklara yakalanabilirler tuzak üretmek ucuz ve kolaydır. Galya’da ki saldiri askeri atlı asker olan Toytat’ın Şimşeği oyunun ileriki vakitlerinde iyice geliştikten sonra üretilebilir. Bu askerleri üretmek zor ve pahalıdır ancak bu askerler çok hızlı hareket ederler. Phalanx askerleri ise galyanın temel savunma askerleridir. Phalanxların sayısı fazlalaştıkça Galya savunması kolay kolay yıkılamaz hale gelecektir. Galya ırkında sur yaparsınız diğer ırklarda da sur yapılır ancak galyadaki sur seviyesi arttıkça saldıran askerler her seferinde birer ikişer sura takılıp ölürler bu durum ise saldıran kişinin canını sıkar ve Galya’ya saldırmanın iyi bir fikir olmadığı kararını çabucak alırlar.

CERMEN

Cermenler ise Travian oyunu içinde en saldırgan ırktır. Temel saldiri askeri olan Tokmakçılar ucuzdur çabuk üretilir toplu halde büyük bir yıkıcı güce sahip olabilirler. Cermen oynamak için bilgisayar başında geçireceğiniz vakit yüksek olmalıdır sürekli diğer köylere asker göndermeli ve yağma yapmalısınız. Cermen oynayarak başarılı olabilmek için yağma yapmak şarttır. Askerleriniz ile diğer köylere 2 şer 3 er 5 er 10 ar sürekli asker gönderip onların hem asker üretmesini engellemeli hemde hammaddelerini yağmalamalısınız. Cermen ırkı vahşidir saldırgandır ancak savunması çok zayıftır. Eğer savunma oynayacak biriyseniz cermen olmayın Galya veya Roma olabilirsiniz.

Travian Oyunu Oynamak

Travian oyunu 2000 li yıllarda yapılmış Almanya’nın Münih şehri merkezli bir oyundur. Kısa zaman sonra çok sayıda dile çevrilen oyun dünyada çok tutulan bir tarayıcı oyunu haline gelmiştir.

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*