Tonguç’un ilk Süper Gücü – Kurt Adam – Bölüm 2

Ormanda Tonguç ve Kurt Adam Savaşıyor
Abuzer Tonguç ve Kurt Adam

Artık serpilip büyümüş olan Tonguç 15 yaşına gelmiş 1.90 cm boyunda ve 80 kg ağırlığında güçlü kuvvetli genç bir delikanlı olmuştur. 4 yaşındayken ağaçlarda yapabildiği şeyleri denemek için ve kurt adam ile karşılaşabilmek için yeniden ormana girmeye karar verir.

GECEYİ BEKLEMEK – KURT ADAM

Ormana girmek için karanlık olmasını beklemek en doğru karardır. Eğer yine eskiden gördüğü Kurt Adam ile karşılaşırsa onunla dövüşmesi gerekebilir. Bunun için karanlıkta ormana girmenin ona avantaj sağlayacağına karar verir ve gece olmasını bekler. Annesi kahvaltıda Trabzon yöresine ait olan kuymak yemeği yapmış ve yanında Rize’den getirttikleri lezzetli çayı demlemiştir. Tonguç annesi ile birlikte bu lezzetli kahvaltıyı yapmak için annesinin yanına mutfaga gelir. Annesine yardım etmek istediğini kahvaltıyı bahçede ağaçların altındaki masaya hazırlamak istediğini söyler ve işe koyulur.

Annesinin verdiği tabak çatalları bahçeye çıkarır ekmek tuz vb şeyleri alır ve masayı hazırlar. Anne ve oğul temiz havada ağaçlarda öten kuş seslerininin eşliğinde birlikte güzel bir kahvaltı yaparlar. Kahvaltı yaparken gece ormana gideceğini düşünür ve planlarını yapar. Ayrıca evin geçimi için annesine katkıda bulunmak da istiyordur ancak bunu nasıl yapabileceğini henüz bulamamış sürekli nasıl para kazanabilirim ne yapsam da satıp para kazansam anneme destek olsam diye düşünmektedir. Tonguç ortaokuldan sonra köylerinde lise olmadıgı için okumamış annesini bırakıp kasabaya gitmemiştir. Para kazanabilirse belki annesiyle birlikte kasaba merkezine taşınabilir ve çok istediği lise de okuma hayalini gerçekleştirebilir.

Ormanda Kurt Adam ile Dövüş

Tüm gün Tonguç’un para kazanma düşünceleri içinde geçer ve akşam olur. Akşam yemeğinden sonra annesi örgüsünü alır ve odasına çekilir. Tonguç’ta gün boyu yorulduğunu erken yatacağını annesine söyledikten sonra odasına gider. Yatağını düzenler içine elbiseler koyup yatağını kabartır ki annesi bakarsa onu uyuyor sansın. Daha sonra camdan süzülerek ormana girer. Artık tamamen karanlık hakimdir. Ormanda hiç ışık olmadığı için göz gözü görmemektedir. Tonguç gözlerinin karanlığa alışması için bir müddet bir ağacın üzerine çıkıp bekler etrafa bakar kolaçan eder. Gözleri tamamen karanlığa alışmıştır neyse ki ay dede o gece parıl parıl parıldamakta, ortalığı tamamen aydınlatmaktadır. Tonguç ağaçtan ağaca uçmaya daldan dala atlamanın zevkini çıkartmaya başlamıştır bile.

 Bu arada ses çıkartmamaya çabalar belki 4 yaşında gördüğü kurt adamı yeniden görebilme ihtimali vardır. Gerçekten de az sonra bir çıtırtı duyarak irkilir ve duraklar. O esnada bir ağacın en tepesindeki dalın üzerinde tek bacağı ileride diğer bacağı sağ tarafta hafif bükük olarak belini eğmiş sessizce durmaktayken kocaman dişleri olan kurt adamı yeniden görür. İşin kötü tarafı o kadar ağaca gizlenmesine rağmen kurt adam da onu görmüştür.

Ağaçta oldugundan kaçma ihtimalide yoktur kurt adam da ağaca çıkar Tonguç’un dibine kadar yaklaşır ve göz göze gelirler. Tonguç fazla beklemek istemez “o saldırmadan saldırmalı ve onu şaşırtmalıyım” diye düşünür. Ancak Tonguç düşünürken kurt adam ona hamleyi yapmıştır bile. Üzerine doğru gelen bir tırnak darbesi ile dengesini yitirip ağaçtan düşen Tonguç bayılır. Sabaha kadar yerde baygın yatan Tonguç’u sabahın erken saatlerinde henüz güneş doğmadan önce öten kuş sesleri uyandırır. Sağ kolunu kımıldatamamaktadır ve bacağında kan oldugunu görür. Kurt adam onu bacağından ısırıp gitmiştir. Neyse ki kanama durmuş bacağında kan kurumuştur.

YARALANMA

Annesi görmeden eve girip yıkanmalı bacağını iğne iplik ile dikmelidir. Seke seke zorlanarak eve gider. Neyse ki annesi henüz uyanmamıştır. Banyoda yıkanıp kanları temizleyen Tonguç sessizce evden iğne iplik alarak dışarı çıkar ve yeniden ormana gider. Ne de olsa orada onu hiç kimse göremez. Ormanda acı içinde kıvranarak kanlı pantolonunu çıkartır bacağındaki yarayı iğne iplik ile dikerek kapatır ve bacağına sargı bezi sarar. Daha sonra yanında getirdiği yeni pantolonu giyer ve kanlı ve kesik olan pantolonu toprağı kazıp gömer böylece delilleri yok etmiştir. Bacağının acısını belli etmeden evine gider ve yatar. O gün yataktan hiç çıkmaz annesi oğlum hasta mı oldun dediğinde evet grip oldum sanki der ve uykuya dalar. Uykusunda çok kötü kabuslar kötü rüyalar görür ve gece yarısı karanlığın ortasında sıçrayarak uyanır. Bacağını kontrol etmek için giydiği pijamasını çıkartır bir de ne görsün yara tamamen iyileşmiştir.

 Bunun nasıl oldugunu anlayamaz buna anlam veremez ama sonuç olarak güzel birsey olmuştur. Aradan 7 gün geçer ve o gece dolunay zamanıdır. Yani ay dede 30 günde 1 tamamen yuvarlak yusyuvarlak olur ya işte bu zamana dolunay denir. Kurt adamlar dolunayda uluyup birbirlerini çağırırlar. O gece de ormandaki kurt adam ulur ve bu uluma sesinden etkilenen Tonguç ormana gitmekten kendini alıkoyamaz. Gece yarısı Tonguç kendini ormanın derinliklerinde bulur.

Birden bire yanına onu ısıran kurt adam gelir ama Tonguça saldırmıyordur hatta bırakın saldırmayı insan gibi konuşmaya başlamış Tonguç’a korkmaması gerektiğini onu bilerek ısırdıgını kendisinin yaşlandığını yakında öleceğini ölmeden önce güçlerini birine miras olarak bırakması gerektiğini anlatır. İşte der benim seçtiğim mirasçım, güçlerimin yeni sahibi sensin. Bu güçleri zaman içinde öğrenip tanıyacaksın onlara alışacaksın der. Senden tek dileğim yeni güçlerini her zaman iyilik için kullanmandır der ve ölür. Bu yaşanan durumu hiç beklemeyen Tonguç afallar şaşırır ancak kendini hemen toparlayıp kurt adamı toprağın altına gömer ve evine döner.

3 Süper Güce Kavuşmak

Güçlerin demiştir kurt adam acaba onun dediği güçler nedir? Tonguç’un tek gücü ağaçtan ağaca uçabilmesidir bu gücüne yeni güçler mi eklenmiştir? Yeni güçlerini öğrenebilmek için ertesi gün gece olmasını iple çeken Abuzer Tonguç gece yarısı olduğunda ormana gider ve güçlerini tanımaya çalışır. Önce zıplamayı dener ve bir bakar ki en yüksek ağacın tepesine zıplayarak kolayca çıkabiliyor. İsterse bulutlara kadar zıplayabileceğini anlar. Daha sonra odaklanıp duymaya çalışır ve toprağın altındaki solucanların sürünme seslerini duyar daha da odaklanır ve evdeki annesinin horlama sesini duyar.

Demek ki odaklanması istediği sesi duyması için bir anahtardır. Süper zıplama ve süper işitme güçleri tam olarak 2 tane süper güce kavuşmuştur artık. Abuzer Tonguç yeni güçlerine kavuştuğu için çok mutludur. Acaba başka da gücüm var mıdır? diye düşünür ve ilerler ormanda yürürken tam ortada otobüs büyüklüğünde bir kaya görür! Kocaman bir kaya. Bu kayayı hareket ettirebilecek midir? Kayanın yanına gelir onu tutar ve kolayca havaya kaldırır. Süper bir gücünü daha öğrenmiştir. Yeni gücü yani 3.gücü de kuvvettir.

Süper zıplama,süper işitme ve süper kuvvet tam 3 tane yeni gücü vardır artık. Kayayı kaldırmaya çalışırken o esnada gözlerinde bir karıncalanma hissetmiştir ve gözleri birken kapanmış renkleri kırmızıya dönmüştür. O artık bir Alfadır. Yani lider kurt adam olmuştur. Gözleri de gelişip gece görüşü kazanmıştır. Artık karanlıkta tamamen görebiliyor her objeyi seçebiliyordur. Tonguç’un kurt adamdan aldıgı yeni güçleri tam 4 adet olmuştur. Süper zıplama,süper işitme,süper kuvvet ve süper görüş. Yeni güçlerinin verdiği sevinç ile sessizce evine ve yatağına dönen Tonguç huzur içinde yatağına uzanıp güçleri ile neler yapabileceğini hayal ederek uykuya dalar.

Bu hikayede yazılanlar; kopyalanıp başka sitelerde yayınlanamaz. Telif yasaları gereğince kopyalayıp yayınlayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

Abuzer Tonguç’un Doğumu

BİR SONRAKİ BÖLÜM TONGUÇ ANNESİNE DESTEK OLMAK İÇİN PARA KAZANIYOR.

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*