Stranded Deep | Adada Hayatta Kalma Oyunu Detaylı Anlatım Başlangıç Part 1

STRANDED DEEP
Adada hayatta kalma oyunu

Merhaba, Stranded Deep adada hayatta kalma oyunu detaylı anlatımı Part 1 ilk bölümde bıçak nasıl yapılır bot nasıl kullanılır ip nasıl yapılır gibi şeyleri anlattım.2.Bölümde kaldıgım yerden devam edeceğim.

Abone olmak isterseniz

https://www.youtube.com/c/FatihArkan

İLETİŞİM

Adada Hayatta Kalma – Eğer Issız bir adaya düşersek hayatta kalmak için ne yapmalıyız?

İlk olarak sakinleşmelisiniz !

Bir dağda, bir adada mahsur kaldığınızda ya da çok ciddi bir trafik kazası geçirdiğinizde adada hayatta kalma için yapmanız gereken temel bir şey vardır: En hızlı biçimde sakinleşmeye çalışmalısınız. Yaşadığınız travma sonucunda, korkmanız normaldir. Sonuçta korku, insanın, hayatta kalmasını sağlayan önemli güdülerinden biridir. Mağara adamı bile, korktuğunda, korku duyduğu nesneden kurtulmaya çalışmanın yollarını aradı ve bu duygusu, onu hayatta tuttu.

Dolayısıyla, siz de, korkularınızla yüzleşmekten çekinmeyin ve onlardan, olabildiğince çabuk kurtulun. Zira korku paniğe, panik de ölümcül hatalara neden olur. Kendinizi biraz toparlayıp planlar yapmaya başlarsanız, moral kazanırsınız. Moral kazanmaya başladığınızda ise, yüzünüz güneşin doğduğu yöne dönecek, güneş de hayatınızı kurtaracaktır. Doğayı ve onun kurallarını anlayabilirseniz, daha az korkar, daha az paniklersiniz. Bunu, asla unutmayın.

Adada Hayatta Kalma

Hayat kurtaran mucize: Bambu

Tropik bir coğrafyada kaybolan biri, bambu bitkisi sayesinde hayatta kalabilir. Nemli bölgeleri seven bu bitki, tropik bölgelerde yoğun olarak bulunur. Bambu, muazzam bir su kaynağıdır. Zira boğumlarının hemen üst kısmına açacağınız bir delik, içindeki suyu içmenize yardımcı olur. Ayrıca, besin değeri de oldukça yüksektir.

Birçok bambuyu, doğrudan yiyebilirsiniz; ancak bazı türleri, içeriğinde zehir barındırabilir. Dolayısıyla, bulduğunuz bambuları ateşte kısa süreliğine tutarak, zehrini öldürebilirsiniz. Birçok canlı, bu bitki sayesinde yaşamını devam ettirebilir. Özellikle insan türü; bambuyu, kendi becerileri ölçüsünde, daha işlevsel olarak kullanmıştır. Yerli kabileler, yere çaktıkları kalın bambular üzerine, sağlam evler inşa etmişlerdir. Bu özel bitkinin yararları, saymakla bitmez.

Çatıya kiremit şeklinde uzunca dizdiğiniz bambular, yağışlı havalarda kuru kalmanızı sağlarken; çatı saçaklarına yerleştirilecek bambudan yapılma silindir kaplar ise, su toplamanıza yardımcı olacaktır. Çok zorunda kaldığınız durumlarda, bu mucizevi bitkiden; bardak, tabak, pişirme kapları yapabileceğiniz gibi, dış kabuğunun hemen altındaki ince lifli tabakayı yün eğirir gibi ördüğünüzde, oltada kullanabileceğiniz sağlam iplere sahip olursunuz. Bambunun, yemeğin lezzetini arttırabileceğini tahmin edebilir miydiniz? Evet, balık ya da karides gibi deniz canlılarını, delikleri kapatılmış taze bambuların içinde ateşe koyduğunuzda, çok lezzetli buğulamalar yapabilirsiniz.

Adada Hayatta Kalmak İçin Yapmanız Gerekenler

• Hayal kurun. Bu, daha moralli ve kontrollü olmanızı sağlar.

• Asıl amacınızın hayatta kalmak olduğunu unutmayın. Bu durumdan kurtulduktan sonra, yapacaklarınızın planını yapın.

• Sağlığınızı ve enerjinizi, tasarruflu kullanın. Hastalık ve sakatlık, yaşama şansınızı azaltır.

• Açlık ve soğuk, verimliliğinizi azaltır. Her ikisini de asgari seviyede tutun.

• Normal hayatınızda yemediğiniz besinleri yemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak, bu besinleri başlangıçta azar azar tüketerek, metabolizmanızı alıştırmalısınız.

• Karnınızı doyurmak zorunda değilsiniz. Bir insan; nefes almadan üç dakika, su içmeden üç gün, yemek yemeden üç hafta yaşayabilir.

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*