Payoneer bireysel ve şirket hesabı arasındaki fark nedir?

Payoneer Ödeme Sistemi Şirket ve Bireysel Hesap

Payoneer ödeme yapma ve alma sisteminde şirket veya bireysel hesap açmanın tek farkı şirket hesabı açıldıgında şirket isminin görünür olmasıdır. Komisyon oranlarında veya ödemelerde fark yoktur. Şirket olarak başvurmayı seçerseniz, sahibi olduğunuz ve çalışmak istediğiniz şirket adı altında başvurmanız ve işletme adınız altında ödeme almanız anlamına gelir. Değilse, freelancer olarak çalışıyorsanız, bireysel olarak başvurmanız daha iyidir.

Yurt dışındaki e-ticaret siteleri üzerinde satış yapıp ödeme alabilmenin yolu mayıs 2021 itibariyle Payoneer tarafından açıldı. Paypal Türkiye’de kapatıldından beri yurt dışı sitelerde satış yapılamıyordu.

Artık Payoneer ödeme sistemi sayesinde ödeme alınabiliyor.

Payoneer sisteminde hesap açmak için hangi tipi seçmeliyim ?

Bu seçim tamamen isteğe bağlıdır. Hesap tipleri arasında görünümden başka fark yoktur. Eğer şirket adınızı ile iş yapmak istiyorsanız şirket olarak hesap açabilirsiniz.

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*