Muhabbet Kuşu Sesi – Harika Kuş Sesleri

KUS SESLERI

Bu bölümde harika kuş sesleri dinleyeceksiniz. Muhabbet kuşu sesi ve diğer kuşların güzel ötüşleri için lütfen aşağıdaki videoyu çalıştırınız.

Merhaba, Bu videoda Birbirinden güzel ve değerli kuşların seslerini ve muhabbet kuşu sesi toparladım umarım beğenirsiniz.Bülbüller Papağanlar minik kuşlar tropikal kuşlar vb izlediğiniz için teşekkür ederim.

Abone olmak isterseniz :

https://www.youtube.com/c/FatihArkan

İLETİŞİM

Dünyada var olan sayısız kuş türünü düşünürsek bu kadar çok kuşun farklı ötüşlerini dinlemek ne güzel olurdu değil mi?

VAR OLAN SAYISIZ KUŞLAR VE KUŞ SESLERI

Bu videoda 4 farklı tür kuşun sesi mevcuttur papağanlar,muhabbet kuşları,bülbüller ve tropikal kuşlar.

Göç

Göçmen kuşlar hakkında bilgi

Kuşlarda göç zamanı, yılın belli bir dönemini, kuluçkaya yattığı yerden uzak olarak geçirmek anlamına gelir. Gezici kuşlar, kuluçka yerinden değişik yönlere doğru kısmen ayrılan kuşlardır. Yerli kuşlar ise, sürekli kuluçka bölgesinde kalan kuşlardır. Her üç grubunda arasında geçiş formu gruplar bulunmaktadır. Göç davranışı, kuluçka bölgesinde geçici olarak besinin azalması ile ortaya çıkabilir. Kuzeydeki kuşların soğuk mevsimle ve bitkilerin yapraklarını dökmesiyle göç ettikleri bilinir. Örneğin su kuşlarının yaşadıkları yerde suların buz tutmasıyla ya da güneyde yaşayanlarda kuraklık nedeniyle yazın kuzeye de göç davranışı başlar. Çoğu kuşta, kışlama ve kuluçkaya yatma bölgeleri kalıtsal olarak saptanmıştır. İlkbaharda ya da yazın iç, kısmen dış etkilerle göç başlatılır.

Yayılışları

Kuşlarda var olan en büyük yetenek uçma yeteneğidir.Kuşların uçma yeteneğinin gelişmiş olması ve sıcakkanlılık, bütün dünyaya yayılmalarını sağlamıştır. Bazı kuşlar bu yüzden dünyanın bütün heryerinde görülebilir olmuştur. Bazıları ise sadece belli bir bölgeye özgüdür. Tür sayısının en fazla olduğu yer tropik ormanlardır. Güney Amerika, özellikle Amazon tür bakımından en zengin bölgeledir. Türce en fakir yerler ise, kutuplar ve kutuplara yakın soğuk tundralardır.

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*