Korona Virüs Tedavisi Bulundu

korona virüs tedavisi bulundu
korona virüs tedavisi bulundu

Hürriyet gazetesinde çıkan bir habere göre Korona Virüs Tedavisi Bulunmuş buyrun yazıyı okuyup irdeleyiniz.

Evet yanlış duymadınız Amerikalılar tedaviyi buldu. Hürriyet gazetesinin 15 Eylül 2020 tarihli sondakika haberine göre tedavi bulunmuş. Habere göre Abd li bilim insanları korona tedavisini tüm dünyaya ilan etmişler.

ABD VE TEDAVİ SÜRECİ

Korona virüsün endişe boyurundaki salgını tüm dünyada devam ederken her ülkede bilim adamları doktorlar mikrobiyologlar konu ile alakalı olan her bilim dalı tedavi araştırmasını ve aşı geliştirme çabalarını sürdürürken sevindirici haber ABD’den yani Amerika Birleşik Devletlerinden gelmiş. Fos haber mi gerçek mi kısa zaman sonra netleşecektir ancak inşallah temennimiz haberin fos çıkmaması yönündedir.

Bütün dünyada 2019 yılının Aralık ayından beri korona virüs salgını devam etmektedir. Dünyanın bütün ülkelerine tamamen yayılan Covid-19 aylardır hayatı neredeyse durma noktasına getirdi.

ÇİNDE ORATAYA ÇIKAN VİRÜS

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında tespit edilen vaka sayısı, dünya genelinde 29 milyonu geçti, virüs nedeniyle 932 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

ABD’nin Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görevli kişiler koronavirüsü tamamen etkisiz hale getiren antikor keşfettiklerini iddia ettiler. Bu iddiadan sonra yine Abd’nin saygın bir tıp dergisi olan Cell’de yayınlanan bir makalede yazılan yazı ise “korona virüs salgınına karşı duran virüsü tamamen kaybeden bir antikor bileşeni keşfedildiği yazılmış”

Korona Virüs çalışmaları meyvesini verdi

ANTİKORLAR

Korona tedavisi için bulunan antikordan 10 kat daha fazla küçük olan bu yeni antikor ile Ab8 isimli ilaç üretilip tedavide kullanılacakmış

Sars türevi olan ölümcül korona virüs tedavisi için kullanılacak bu ilaç koruyucu olacakmış. Yeni bulunan Ab8 isimli antikoru bilim adamları fareler üzerinde denemişler ve başarılı sonuç almışlar. Korona hastalıgına yakalanan fareleri bu küçük antikor ile iyileştirmişler.

Yeni keşfedilen bu küçük antikor sayesinde dokular virüsü notralize edecekler ve antikor küçük oldugu için uygulanması da kolaylaşacakmış. Yani Ab8 isimli ilaç hap veya iğne yani enjeksiyon şeklinde olmayacak olmasına gerek olmayacak küçük tanecikler oldugu için havadan solunarak vücudumuza alınabilecek. Bir nefes bir hayat kurtarabilecek.

AB8 İSİMLİ KORONA VIRUS TEDAVISI ILACI

Ab8 isimli antikor insanoğluna yani bizlere damar yolu ile verilmeyecekmiş buna gerek olmayacağı söyleniyor. Enjeksiyona ihtiyaç olmayacağı için ilacın soğuk tutulmasına da ihtiyaç olmayacağından kullanımı ve nakliyesi kolay olacakmış. Bu minik antikoru kullandıktan sonra korona virüs bizim hücrelerimize giremeyecekmiş.

Fareler üzerinde yapılan deneyde Ab8 isimli antikor fareleri virüsten 10 kat daha fazla korumuş korona virüs farelere girememiştir. Güzel haber şu ki yeni bulunan bu Ab8 isimli ilaç hem korona virüslü hastaları iyileştirecek hemde hasta olmayanlara korona virüs hastalığının bulaşmasını engeleyecekmiş. Ayrıca korona salgınının yayılmasını da engelleyecek bir buluş olacak.

İNSANLARA FAYDALARI

Başka bir güzel haber de yeni bulunan bu ilacın insan hücrelerine bağlanmayacağı bağlanma olmayacağı için de insanlarda kötü yan etkileri olmayacağı anlamına gelebilmektedir.

Amerika’da bulunan Pittsburg Üniversitesi Tıp Fakültesi bulaşıcı hastalıklar bölümü başkanı olan John Mellors,”bulunan bu Ab8 isimli ilacın hem korona virüs tedavisi için kullanılacağı hem de SARS-COV-2 türü enfeksiyonlara yani hastalıklara yakalanmak için bir önleyici olarak kullanılabileceği söylemektedir.

Ayrıca Mellors daha büyük antikorların diğer bulaşıcı hastalıkların tedavilerinde etkili oldugunu bu küçük antikorun ise korona virüs bulaşmamış kişilerde tamamen koruma sağlayacağı yönünde umut verici oldugunu söylemektedir.”

MiLYARLIK ANTIKORLARDA TARAMA YAPMAK

Yeni keşfedilen bu mucizevi antikor kanda bulunan immunoglobulin’lerin varyasyonu olan 100 milyarlık bir antikor yığınının içinde araştırma yaparken şans eseri bulundugu söylenmektedir.

Korona virüsten hatta tüm hastalıklardan ve virüslerden korunmanın en etkili yolu bağışıklık sistemimizi güçlendirmekten geçmektedir. Bu işi başarabilmek içinde doğal ürünler ile yani probiyotikler ile beslenmeliyiz. Buyrun size bir probiyotik hazırlama bilgisi alttaki probiyotik nasıl yapılır isimli yazıya tıklayarak okuyunuz.

Probiyotik nasıl yapılır?

Kaynak

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*