Korona Oldum | Corona Virüsü Yendim

korona virüse yakalandım
corona oldum sirke içtim

Corona Hastalığına Yakalandım | Covid 19 Korona oldum ve atlattım

Korona’ya yakalandım tarih 19 Kasım 2020 korona oldum neler yaşadım? Evet efendim 1972 doğumluyum 150 kg ağırlığında 30 sene sigara içip 2018 yılında bırakmış birisiyim. Korona’ya yani covid 19 virüsüne yakalandığımda 48 yaşındaydım. Korona olarak yattığım günleri anlatacağım.

Korona beni nasıl etkiledi? Bu hastalıktan nasıl kurtuldum?

İlk başlarda hafif grip olduğumu sanıyordum kendime korona oldum diyemiyor bunu konduramıyordum. Grip olmuşumdur geçer diyordum. Hafif kırıklığım vardı 3-4 gün kırıklık oldu sıcak bir duş aldım. Bu duşu alırken normalde ılık su ile duş alan biri olarak suyu neredeyse kaynar hale getirmiştim. Yine de üşüyordum. Duştan sonra genelde insan kendini iyi hisseder gribin etkileri azalır. Yani bende her zaman böyle oluyordu ancak bu sefer hiç bir şey değişmemişti vücudum kırılıyor ve üşüyordum.

CORONANIN İLK GÜNLERİ GRİP GİBİ GEÇİYORDU

Beşinci gün daha çok üşümeye başladım hemen ateşimi ölçtüm ama ateşim 36.5 idi yani ateşim yoktu. Genelde korona ateş ile belirti verir diye duydugum için hala korona olduğuma inanmıyordum ama korona oldum. Altıncı gün donmaya başladım ve halsizlik hat safhaya gelmişti 3 kat battaniye ile yatağa yattım. Tam 7 gün yataktan çıkamadım hem halsizlik hem iştahsızlık hem de feci üşüme ile yatakta sonumu bekliyordum. Haberlerde konuşan doktorlardan duyduklarımı düşünüyor koronanın vücudu sardıktan sonra boğaza bademciklere yerleşip buradan da aşağıya ciğerlere indiğini söylüyorlardı.

ACABA CORONA COVID 19 BOĞAZIMDAMIYDI? Korona oldum

Eğer virüs akciğerlerime inerse nefes alamayacak ve ölecektim aklımdaki tek düşünce bu idi. Bu durumda ne yapabilirim diye düşünürken evdeki doğal yapım sirke aklıma geldi ve boğazımdaki virüsleri belki de bu sirkeyi içerek ciğerlerime inmeden temizleyip yok edebilirim diye düşündüm.

ELMA SİRKESİ BELKİ DE HAYATIMI KURTARDI

Hanımdan elma sirkesi istedim yarım çay bardağı elma sirkesini boğazımda tutarak yuttum bu esnada çok fena bir şekilde boğazımın yandıgını hissettim. Demek ki mikroplar boğazıma gelmişti. Ertesi gün ve ondan sonraki günde sirke içtim gargara bile yaptım boğazım her seferinde yandı ancak dördüncü sirke içişimde boğazımda hiç yanma olmadı bu beni biraz umutlandırmıştı. Belki de virüsler ciğerlerime inemeden sirke ile onları yok etmeyi başarmıştım.

Aslında hastaneye gidip test yaptırmak istiyordum ama bırakın hastaneye gitmeyi tuvalete gidecek kadar bile enerjim yoktu. Yatakta sonumun geleceği vakti beklerken düşüncelere dalmıştım. Eğer nefes alamazsam korona ciğerlerime inmiş demektir o durumda ambulans çağırıp hastaneye giderim son çare olarak solunum cihazına bağlanırım diye düşünüyordum. Bu düşüncelerle uykuya daldım ve bir gün daha geçti ertesi gün kendimi biraz daha enerjili hissediyordum ve rahat nefes alabiliyordum. Bu durum biraz moralimi yükseltmişti belki de ölmeyecek ve iyileşecektim.

KORONA YÜZÜNDEN TAM 15 KİLO VERDİM

Tam 14 gün geçti ve artık kendimi iyi hissediyordum bu geçen 14 günde 15 kilo vermiştim sadece çorba ile beslenebiliyordum midem kesinlikle hiç birşey yemek istemiyordu. Su içmeyi çok seven biri olan ben günde 1 çay bardağı suyu zor içiyordum her gün azar azar su içip azar azar çorba yedim ve 14 gün doldugunda iştahım açılmaya başladı.

Artık kendimi daha iyi hissediyordum yine halsizdim ama yürüyebiliyordum bu durumda hastaneye gidip corona testi yaptırdım. Bir gün sonra gelen sonuca göre pozitif çıkmıştım yani covid 19 bana bulaşmıştı. Bu tarihten sonra günde 2 defa telefonum çalmaya başlamıştı.

KORONAYA YAKALANANLARI HER GÜN ARIYORLAR

Hem il sağlık müdürlüğünden hemde yaşadığım ilçenin sağlık ocağından sağlık ocağı doktorumun hemşiresi her gün arayıp durumumu soruyordu. Günden güne iyiye gidiyordum her gün daha da umutlanıyordum. Sanırım henüz ölmeyecektim. Artık tam olarak iyileştim karantina sürem doldu ve dışarı çıkmaya hak kazandım. Market ve fırın alışverişini yapmak benim için hiç bu kadar mutluluk verici olmamıştı. ALLAHIMA şükürler olsun ki corona virüs hastalığını yendim Covid 19 belasından kurtuldum inşallah bir daha bana ve hiç kimseye bulaşmaz. İnşallah sizlere de bulaşmaz bulaşsa da kolayca atlatıp kurtulmanızı temenni ederim.

Korona Virüsten Kurtulma Bu Virüsü Yenme Yolları – Yöntemleri :

Corona virüs ile mücadelede verebileceğim tavsiyelerin başında sağlıklı beslenip bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak gelir. Bol bol turşu yiyin sarımsak soğanı eksik etmeyin, ev yapımı yoğurt yiyin çok da zor değil. Doğal inek sütü satın alıp kendiniz ev yapımı doğal yoğurt yapabilirsiniz alışınca çok kolay gelmeye başlıyor. Marketlerde satılan Kefirlerden alıp düzenli olarak tüketin. Balık ve yumurtayı mutlaka gün aşırı yiyin. Son olarak güneş ışığı yani D vitamini çok önemli her yıl denize girin vücudunuz direk görsün çünkü doğal olan D vitamini sadece güneşte var. Bu vitamin bağışıklık sistemini güçlendirip koruyor olmazsa olmazlardan yani.

Sağlıklı beslenmek için yulaf yiyiniz.

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*