Kısa Hikaye Oku Can ve Kaan Arkadaşlar

çocuk hikayeleri masallar oku
canve kaan kısa hikayeler masallar oku

Can ve Kaan Arkadaşlar Kısa Hikaye Oku

Kısa Hikaye oku diye internette arattığınız zaman Can ve Kaan isimli iki arkadaşın hikayesine rastlarsanız okumadan geçmeyin. Zaten adı üzerinde kısa hikayedir.

Can 10 yaşında sarı saçlı mavi gözlü hafif tombik şirin ve iyi bir çocukmuş. Can’ın hiç arkadaşı yokmuş hatta kardeşi de yokmuş. Can annesine her zaman anneciğim neden kardeşim yok diye ağlıyor üzüntüsünü dile getiriyormuş. Can’ın yaşadığı memleketi Ankara’da ara ara sokakta oynayan çocuklar oluyormuş ama Can bu çocukları tanımadığı için yanlarına gitmeye çekiniyor pencereden onların top oynamalarını izlemekle yetiniyormuş.

CAN’IN CANINA TAK EDİYOR VE SOKAĞA ÇIKMAYA KARAR VERİYOR

Can her zamanki sıradan sıcak bir hafta sonu gününde balkonda oturmuş bahçede oynayan çocukları izlerken sıkıntıdan patlıyormuş gibi hissetmiş. O anda gidip dışarıdaki çocuklar ile tanışmaya karar vermiş onlardan biraz korkuyormuş çünkü bazen kavga edip birbirlerine küfür ettiklerine şahit olmuş ama evde oturmaktan iyidir diyip aşağıya inmiş.

Çocuklar dörderli takım olup maç yapıyorlarmış. Toplam 8 çocuk varmış. Maçta devre arası olunca çocukların yanına gitmiş ve onlara katılmak istediğini açık açık söylemiş. Bu çocuklardan hiçbiri cevap vermemiş sadece bir tanesi olmaz buradan uza git demiş. O esnada anlamış ki diğer çocukların lideri bu uza git diye onu kovan çocukmuş. Diğer çocukların ondan korktuklarını hissetmiş. Evde çok sıkıldığını hatırlamış ve geri vites yapmamış. Olmaz gidemem bende size katılacağım eğer sana uymuyorsa sen git buradan demiş. İçinden de vay be ben korkmadan nasıl bunu söyledim diye de düşünmeden edememiş.

Bu şekilde bir tepki ve cevap beklemeyen çocuk afallamış şaşırmış ne diyorsun be yeni yetme ben neden gidecekmişim diye cevap verince diğer çocuklardan birisi kavga çıkmasın diye araya girmiş. Bir dakika arkadaşlar kimse gitmesin hepimize yer var haydi birlikte oynayalım demiş. Bunun üzerine diğer çocuklarda evet evet diye kafa sallayınca uzlaşma sağlanmış. Can artık yeni arkadaşlara sahipmiş fakat araya giren çocuk olmasa belki de kavga etmek zorunda kalacakmış. Kimmiş bu araya girip Can’ı kollayan çocuk onu tanımalıyım diye düşünmüş. Kısa hikaye oku çocuklar için hikayeler.

CAN DİĞER ÇOCUKLARLA OYUNA BAŞLIYOR

Can diğer çocuklarla oynamaya başlamış bir çocuk daha gelmiş ve beşe beş maça başlamışlar. Maç esnasında Can’ı koruyan çocuk onun yanına geldiğinde Can ona davranışı için teşekkür etmiş ve adını sormuş. Senin adın ne benim adım Can demiş. Diğer çocuk benim adım da Kaan tanıştığımıza memnun oldum diyip elini uzatmış. Böylece ikisi de arkadaş olmuş. Tam o sırada Can’ın annesi balkondan ona “hava kararıyor haydi eve Can” diye seslenince Can’da evin yolunu tutmak zorunda olduğunu Kaan’a söylemiş. Yarın buluşmak üzere diye vedalaşıp ayrılmışlar. Can evine gitmiş çok sevinçliymiş artık onun da bir arkadaşı varmış. Evde akşam yemeği yerken Kaan’ın iyi bir çocuk oldugunu düşünmüş belki de ikisi bir ömürlük arkadaş olacaklarmış. Ertesi gün olsun diye erkenden yatağına yatmış ve uyumuş. Kısa hikaye oku çocuklar için hikayeler.

ERTESİ GÜN CAN VE KAAN YÜZMEYE GİDİYOR

Sabah annesi Can’ı uyandırmış kahvaltı hazır oğlum hadi masaya gel demiş. Can’da tamam anneciğim diye cevap verip koşarak masaya gelmiş. Kahvaltısını yapmış sokağa çıkmak için hazırlanıp giyinmiş. Tam o sırada dışarıdan biri Caaaaaannnn diye sesleniyormuş merakla dışarı bakmış kimmiş bu seslenen; Birde bakmış ki Kaan aşağıdan bağırıyor.

-Heyyy Can biz denize yüzmeye gidiyoruz sende gelmek ister misin diye sormuş.

-Can: evet isterim anneme sorayım izin verirse hemen şortumu alıp gelirim demiş. Annesine sormuş izini kopartmış deniz şortunu almış ve aşağıya fırlamış. Can çok mutlu hissediyormuş. O güne kadar evde tableti ve telefonu ile oyun oynayan hiç arkadaşı olmayan çocuk, artık yeni arkadaşları ile denize bile gidiyormuş.

DENİZDE YÜZÜP EĞLENEN DEVE GÜREŞİ OYNAYAN ARKADAŞLAR

Can, Kaan ile birlikte denize doğru giderken ondan başka arkadaşlarında denize geleceğini öğrenmiş. Yeni arkadaşları da olacakmış çok heyecanlanmış. Can ve Kaana sonradan Mehmet ve Doruk da katılınca onlar 4 silahşörler olmuşlar. Hep birlikte hoplaya zıplaya denize gitmişler denizde deve güreşi oynayıp yüzme yarışı yapmışlar. Tüm gün plajda çok eğlenen 4 arkadaş akşam vakti yaklaştığı için plajdan ayrılıp evlerine doğru yola koyulmuşlar.

HİKAYENİN SONU CAN ÇOK MUTLU

Can arkadaşlarından ayrıldıktan sonra evine gelmiş annesine son iki günde edindiği arkadaşlarını ve onlarla oynadığı oyunları tamamen anlatmış. Annesi Can’a onun adına çok sevindiğini arkadaşlıkların çok önemli oldugunu söylemiş. Bu hikayede böyle bitmiş. Gökten 3 elma düşmüş birisi Can’a diğeri bana sonuncu elmada sana.

Bu hikayede yazılanlar; kopyalanıp başka sitelerde yayınlanamaz. Telif yasaları gereğince kopyalayıp yayınlayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*