Kas Yapan Besinler

depolanmayan yağ olan bu yağ yağları kasa çevirir
kas yapan besinler
Kas yapan yağı kasa çeviren besinler

Kas yapan besinler nelerdir? Vücudumuzda yağlar karbonhidratlar proteinler vitaminler ve mineraller vardır. Tükettiğimiz gıdalar bu yazılan besin elementlerinin vücudumuza girmesini sağlar. Bu elementleri vücudumuzdaki oranı sağlığımız açısından çok önemlidir. Örneğin sürekli karbonhidrat ağırlıklı beslenirsek mesela pizza mantı makarna gibi gıdaları çok yersek o zaman fazla karbonhidrat yağa dönüşüp vücudumuzda stoklanır.

Beslenme konusunda dikkat edersek yediğimiz içtiğimiz şeylerin kas oranını arttıranlarından tüketirsek işte o zaman yağ yerine kas biriktirmiş oluruz. Kendi adıma söyliyeyim maalesef ben bunu yapamıyorum hamur işlerinden vazgeçemiyorum. Belki sizler başarabilirsiniz. Sabah gazetesinin 16 Eylül 2020 tarihli haberine göre yağları kasa çeviren bazı gıdalar açıklanmış. Nedir bu yağları kasa çeviren gıdalar:

MUZ

kas yapan besinler muz

Sağlıklı ve besleyici olan muz potasyum deposudur. Kas yapımında çok etkili bir rolü vardır ancak şeker oranı yüksek oldugundan fazla tüketilmemelidir.

BALIK YAĞI

depolanmayan yağ olan bu yağ yağları kasa çevirir
kas yapan besinler içinde ilk sırada olan balık yağının faydaları saymakla bitmez

İşte kas yapan bir besin daha balık yağı yağları kasa çeviren etkili bir besindir. Balık yağında ayrıca çok faydalı olan fosfor ve omega-3 yağ asitleri içerir. Osteoartrite yani kireçlenmeye karşı koruma sağlar. Kalbimizi güçlendirir, yaşlanmayı yavaşlatır. Buraya dikkat edelim balık yağı vücutta yağ olarak depolanmaz. Aksine hücreleri koruyucu bir yağ tabakası olarak depolanır. Hücrelerimizin tam performanslı olarak çalışabilmesi için balık yağı gereklidir çünkü balık yağı inüsilin aktivitesini arttırır. inüsilin duyarlılığı herkes de farklıdır. Eğer inüsilin duyarlılığımız çok düşük ise yağ yakmamız çok zordur tersine inüsilin duyarlılığımız yani hassasiyetimiz yüksek ise o zaman hızlıca yağları yakabiliriz.

ÇİKOLATALI SÜT

yağları kasa çeviren besinler
Yağları kasa çeviren besinler içinde önemli bir yere sahiptir.

Çikolatalı süt yağları kasa çeviren bir karışımdır. Kas yapımında etkili oldugu için yapılan egzersiz sonrası tüketilmesi önerilir. Ayrıca yorgunluğu alıp enerjimizi tazeler.

BADEM

kas kütlesini arttıran gıdalar
yağları kasa çeviren besinler içinde badem ilk sıralarda gelir.

Hem yağ hemde protein içeren badem yağları kasa çeviren diğer bir besindir. Hemde antioksidan içerir kalbi korur E vitamini deposudur.

ISPANAK

kas yapan besinler pazı yeşil otlar
kas kütlesini arttıran besinler içinde en üst sıralarda bulunan ıspanak %20 lik kas artışı sağlar

Ispanak Phytoecdysteroids içerdiği için 1/5 oranında kas büyümesi yaptığı kanıtlanmıştır. Ispanak K vitamini kaynağıdır. Kemiklerde bulunan kalsiyumu tutarak kaybolmasını engeller. İçeriğinde bulunan bakır,manganez, magnezyum,fosfor ve çinko gibi diğer mineraller ile güçlü kemikler oluşturmaya yardımcı olur.

Kaynak

Korona virüs tedavisi bulundu

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*