Fallout Shelter Nasıl Oynanır ?

fallout shelter oyunu öğren
hayatta kalma tarayıcı oyunu oyna öğren

Fallout Shelter Android mobile oyun nasıl oynanır?

Mobil oyunların içinde en güzellerinden birisi olan Fallout Shelter oyunu dünyayı kaplayan radyasyondan kurtulmak için yer altına sığınan insanların orada yaşayabilmeleri için yerin altına bir takım işletmeler yaparak hayatta kalma savaşı veriyorsunuz.Fallout Shelter Nasıl Oynanır sorusunun cevabına gelelim..

FALLOUT SHELTER ÖĞREN

Fallout Shelter isimli oyunda dünya radyasyon tehlikesi altındadır. Amacımız dağın içinde kurdugumuz oda oda olan ülkemize başlarda dışarıdan çalışacak elemanlar daha sonra kişileri evlendirip çocuk doğurmalarını sağlayarak yeni elemanlar edinmeliyiz. Farklı tarayıcı oyunlarını da buradan oynayabilirsiniz.

DAĞIN İÇİNDE ÇALIŞACAK HER ELEMANIN BİR GÜCÜ VAR

Oyunda her kişinin bir yeteneği var veya istediğiniz kişinin istediğiniz yeteneğini geliştirebiliyorsunuz. Her yetenek için özel odalar var bu odalardan istediğinizi inşa edip oraya sokacağınız kişilerin yeteneklerini gelştirebilirsiniz.

Hayatta kalma oyunu olan bu oyunda ilk önce elektrik daha sonra yemek ve su üretmelisiniz ki yeraltındaki sığınağınızda yaşayan işçileriniz ölmesin. Onların yaşamlarını sürdürebilmeleri için su ve yemeğe bir de elektriğe ihtiyaçları vardır. Alttaki çekiç resmine tıklayarak dağın içine yeni odalar ekleyebilirsiniz.

SPECIAL – KİŞİLERİN GÜÇLERİ

Kişilerin üzerinde SPECIAL yazıyor her harfin bir gücü var. Mesela en baştaki S harfi dolu olan kişileri elektrik üretim odasında çalıştırmak gerekiyor. Çünkü elektrik üretim odasında çalışan kişiler bu odanın elektrik üretimi yapmasını sağlıyorlar. Bu odada çalışan kişilerin S harfi ne kadar çok doluysa o kadar çabuk elektrik üretebilirsiniz.

SPECIAL daki A harfi nedir?

Buradaki A harfi dolu olanlar ise yemekhanede başarılı olacaklardır. Yemekhaneye yani yemek üretim odasına A harfi dolu olanları koyarsanız çok çabuk yemek üretip dağın içinde yaşayan kişilerin aç kalmamasını sağlarsınız. Kişileriniz aç ve susuz bir de elektriksiz kalmadığı zaman halkın genel mutluluk oranı yükselecektir.

SPECIAL daki C harfi nedir?

C harfi ise charisma yani karizma demektir. C harfi dolu olan kişiler karizmati olur bunları çocuk doğurtmak için living room isimli odalara alıp çocuk üretimi yapabilirsiniz. Ayrıca C harfi yüksek olan kişiler radyo odasına alınır bu odada çalışarak dağın içine belirli aralıklarla dışarıdan kişilerin gelmesini sağlayabilirler.

SALDIRI OLACAK MI? YAMYALAR SİZE SALDIRIR MI?

Bo sorunun cevabı maalesef ki evet. Belirli aralıklar ile dışarıda yaşayan baltalı sopalı yaratıklar dağın içine girip sizin işçilerinize saldırırp onların ölümüne sebep olabilmektedir. Bunu önlemek için silah üretim odası yapıp bu odada işçilerinize silahlar ürettirmeniz uygun olacaktır.

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*