Sevimli Yavru Kedi ile Oynamak

sevimli yavru kedi ile oynamak
sevimli yavru kedi ile oynamak

Merhaba, Çok sevimli yavru kedimiz ile oynadım onu kızdırmak çok ama çok eğlenceli oyun oynamaya bayılıyor adı fındık. Kedi ile oynamak insanı çok rahatlatıyor tavsiye ederim. Sevimli yavru kedi ile oynamak istermisiniz?

Abone olmak isterseniz

iletişim

Yavru kedilerde gelişim:

Görme Duyusu:

Bir yavru kedinin görüşünün ve buna bağlı davranışının (mekansal algı) tamamen gelişmesi dört hafta kadar sürer.

Sevimli Yavru kedi rehberi :

Kedinin yavruluk dönemi onun sahibi açısından çokm önemlidir tam anlamıyla ödülleri kullanarak eğitim verebileceği zamanları içerir.

Yavru kedinizi eve ilk kez getirdiğinizde bu ikiniz için de çok büyük bir değişimdir. Büyük günün öncesinde birkaç basit hazırlık yaparak süreci daha kolay hale getirebilirsiniz. Mesela mama kabını tuvaletini ve evin bahçesini ona göre düzenleyebilirsiniz.

Yavru kediyi sahiplenme ve bir yavru kediyi sahiplenmenin ilk birkaç haftası, heyecanlı olsa da zorlu olabilir. Doğru araçlara ve bilgiye sahip olarak, yeni gelen evcil hayvanınızla ilgili bu ilk deneyimin, onlar ve sizin için olumlu bir deneyim olmasını sağlayabilirsiniz.

Yavru kedinize güzel bir isim bulmanız onun tüm hayatı boyunca sizi ona bağlayacak diğer etmenlerden biridir. Bu yüzden lütfen iyice düşünerek güzel bir isim seçiniz.

Yavru Kedilerde Beslenme:

Sevimli yavru kedi evinize geldiği andan itibaren onun beslenme sorumlulugu artık size aittir.Bunun için dikkatli ve araştırmacı olmalısınız.Mesela süt içirmek ishal yapar sulandırılmış süt verebilirsiniz o da çok mecbur kalırsanız. Kaliteli kedi mamaları kullanmanızı tavsiye ederim ucuz mamalar kedilerin böbreklerini çürütüp ölmelerine sebep olbiliyor. Kuru mamayı mutlaka ihmal etmemelisiniz diş sağlığı için çok önemlidir. İmkanınız varsa yaş mama da satın alın veya kendiniz bazı sebzeleri pişirip ezerek tavuk ve et suyunda yaş mama yapabilirsiniz.

Kediler küçüklükte nasıl beslenmeye alıştıysa maalesef hayat boyu o şekilde ilerliyor. Mesela ben kedime pişmiş et tavuk ve balık maalesef yediremiyorum. Küçüklükte pişmiş et ve tavuk azar azarda olsa vermek gerekiyor.

Aslında küçükken veriyorsunuz et de balık da yiyor fakat kızgınlık dönemine girdikten sonra huy değiştirip yemeyebiliyor benim ki bu şekilde oldu maalesef et ve et türlerini yemiyor. Varsa yoksa kuru mama seviyor bazı markaların yaş mamasını da yiyor.

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*