Discord Nedir? Discord Bilgisayara Nasıl Kurulur?

discord nedir discord nasıl kurulur
discord nedir discord nasıl kurulur

Discord Nedir ? Discort oyun oynayanlar için oluşturulmuş oyun içi haberleşme,yazışma,sesli ve görüntülü iletişim kurma ve ekran paylaşımı yapabilme özelliklerine sahip bir uygulamadır.

Discort video oyunlarında oyuncuların birbirleri ile iletişim kurma sıkıntısını fark ederek bu konuda atılım yapmak isteyen Jason Citron tarafından yapılmış bir iletişim programıdır.

Diskord ile hem sesli hem görüntülü iletişim kurulabilir ayrıca ekran görüntüsü karşıdaki kişilere gönderilebilmektedir.

Discord’un piyasaya çıkış tarihi Mayıs 2015

Jason Citron bu uygulamayı Mayıs 2015 tarihinde piyasaya çıkartmıştır. Jason Citron Discort’un sadece oyuncular için değil her türlü topluluk için geliştirilip düzenleneceğini bildirmiştir.

Discord Ücretli mi?

Discort uygulamasından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Kendinize kanal açıp arkadaşlarınızı buraya çağırıp sesli görüntülü konferanslar yapabilirsiniz.

Discord Nedir? veya Ne Değildir?

Discord oyun değildir oyun içinde oyun oynayan kişilerin birbirleri ile iletişim kurmasını sağlar.

Discord’a kayıt oldugun zaman kayıt olurken yazacağın mail adresine bir onay linki gönderiliyor bu linke tıkladıgın zaman kayıt işlemin tamamlanmış oluyor. Kayıt işlemi bir hayli kolay.

Beat Müzik Seversen bu yazıya tıklayabilirsin.

Youtube kanalıma abone olmak istermisiniz?

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*