Corona Virüs Belirtileri Nedir? Korona Virüs Korunma Yolları ve Tedavi

corona virüs yolları
corona virüs yenme yolları

Corona virüs belirtileri başta ateş ve öksürük ancak bende ne ateş ne öksürük olmuştu benim ilk belirtim üşüme ve halsizlikti. Hemde ne üşüme hemde ne halsizlik! Diğer korona virüs belirtileri ise ağzı,ishal,konjunktivit ve baş ağrısıdır. Ayrıca ciltte döküntüler oluşur bu bende olmuştu. Tat alma duyusunda kayıp olabilir bende tat almada kayıp olmamıştı ama eşimde olmuştu nane,kekik ve kimyonun kokusunu alamıyordu. Bu hastalığı yenmenin yolları nelerdir?

Korona virüs ileri safhalarda yaşananlar – Corona virüs yenme yolları

Korona virüs hastalığına yakalananlar ileri safhalarda solunum güçlüğü veya nefes darlığı çekebilir. Bu durumda virüsler boğaza yerleştikten sonra akciğerlere inmiş ve orayı kaplamaya başlamış demektir. Göğüs ağrısı veya göğüste baskı oluşabilir ayrıca konuşma ve harekette kayıplar olabilir. Bu gibi bir durumda 155 acil servisi arayıp ambulans istemek yapılacak en doğru işlemdir.

Korona Virüs Korunma Yolları :

Corona virüs yani Covid-19 dan korunma yolları en başta elleri sabunla yıkamak,maske takmak ve mesafeyi korumaktır. Fiziksel mesafenizi koruduktan sonra hapşıran veya öksüren kişilerden mutlaka uzaklaşın. Gözlerinize, ağzınıza ve burnunuza dokunmayın.

Korona Virüse Yakalandım Şükürler Olsun Atlattım ve iyileştim

Korona virüsü yenmenin yolları

Corona virüsü yenmenin ana yolu nedir? Elbette bağışıklık sistemimizi güçlü tutmaktır. Korona virüs için henüz ilaç bulunamamıştır. Covid 19 a yakalanan kişilere corona ilacı veriliyor ilk gün sabah 8 adet birden akşam 8 adet daha tümünü tek seferde yutuyorsunuz. Daha sonra 3 er adet olarak toplam 5 günde ilacı bitiriyorsunuz. Korona virüse iyi gelen insanların %50 sini iyileştiren ilaç Japon üretimi bir ilaçtır. Aslında ilaç grip tedavisi için üretilmiş ancak koronaya iyi geldiği tespit edildikten sonra corona olan hastalarda bu ilaç kullanılmaya başlanmıştır.

Corona için Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir?

Corona virüse yani Covid 19 a yakalanan kişiler bu hastalıgı bağışıklık sistemlerinin kuvvetine gücüne göre kısa veya çok kısa zamanda atlatabiliyorlar. Bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde maalesef virüs akciğerlere inip kişinin nefes alarak oksijen almasını engelliyor ve ölümüne neden oluyor. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için en başta probiyotikler yani ev yapımı yoğurt,kefir vb doğal lakto basili bakteriler içeren yiyecekler tüketmeliyiz. Daha sonra sirke,turşu,boza,soğan,sarımsak gibi besinler ve her gün düzenli olarak az pişmiş yumurta yemeliyiz. Koronayı yenmek için bu yiyecekleri tüketirsek vücudumuz daha güçlü ve savunma sistemimiz tank gibi olacaktır. Korona bize vız gelip tırıs gidecektir. Sağlıklı günler dilerim.

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*