ÇOCUK MASALLARI

minik kurbağa
En güzel çocuk masalları. Bir zamanlar, annesinin sözünü hiç dinlemeyen her zaman kendi bildiğini yapan minik bir kurbağa varmış. Bu kurbağa annesi ile birlikte ormanın dışındaki küçük derede yaşarmış. Bir gün minik kurbağa; 'Anne ben ormanı çok merak ediyorum. Oraya gezmeye gideceğim' demiş.

Söz Dinlemeyen Kurbağa:

çocuk masalları minik kurbağa

En güzel çocuk masalları. Bir zamanlar, annesinin sözünü hiç dinlemeyen her zaman kendi bildiğini yapan minik bir kurbağa varmış. Bu kurbağa annesi ile birlikte ormanın dışındaki küçük derede yaşarmış. Bir gün minik kurbağa; ‘Anne ben ormanı çok merak ediyorum. Oraya gezmeye gideceğim’ demiş.

ORMANDA KAYBOLUŞ

Annesi ne kadar orman çok tehlikeli orada kaybolursun dese de bir türlü sözünü dinletememiş. Minik kurbağa en sonunda annesini atlatıp zıplaya zıplaya ormana gitmiş. Orman onun için çok farklıymış, çünkü o küçücükmüş orman ise dev gibi. Zıplayarak daha da fazla ormanın içine ilerliyormuş, dikkatli dikkatli her şeyi incelerken ne kadar ileri gittiğini fark edememiş. Artık eve döneyim demiş ve arkasını döndüğünde birde bakmış ki evi gözükmüyor.

Minik kurbağa çok korkmuş çünkü hava yavaş  yavaş kararmaya başlamış. İçinden keşke annemin sözünü dinleseydim diye geçirmiş, ama artık çok geçmiş. Minik kurbağa geldiği yönden geri dönmeye karar vermiş ve ilerlemeye başlamış. O evi bulmaya çalışırken hava daha da kararıyormuş, hava karardıkça minik kurbağanın korkusu daha da artıyormuş. En sonunda hava iyice kararmış ve göz gözü görmez olmuş. Minik kurbağa evini bulmak istiyormuş ama tam o sırada annesinin ona söylediği söz aklına gelmiş!

NASİHAT HAYAT KURTARIR

Annesi ona “Eğer kaybolursan hiç bir yere kıpırdama ve olduğun yerde bekle, mutlaka birileri seni bulur ve bana getirir” demiş önceden. Minik kurbağa da annesinin sözüne uyarak olduğu yere çömelip beklemeye başlamış. Zaten hava o kadar kararmış ki bir adım bile atamazmış. Minik kurbağa beklemiş beklemiş ama bir gelen olmamış. Artık pes edip tüm gücüyle ağlamaya başlamış. Ağlaması o kadar yüksek sesliymiş ki onun sesini 500 metre öteden bir ceylan duyup sesin geldiği yöne doğru koşmaya başlamış. Ceylan koşmuş koşmuş ve en sonunda minik kurbağaya ulaşmış.

CEYLANIN GELİŞİ

CEYLAN : Merhaba minik kurbağacık, söylesene bu akşam saattinde ormanda yapayalnız ne işin var?

Kurbağa ağlamasını biraz dindirmiş ve  ceylanın sorusuna cevap vermiş

  • MİNİK KURBAĞA : Ormanı dolaşmaya çıkmıştım sonrada kayboldum, evimi bulamıyorum bana yardım edermisin ?

Ceylan olup biteni anlamış ve minik kurbağayı  eve götürmek için ona evinin yerini sormuş;

  • CEYLAN : Tabiki sana yardım edebilirim,sen bana evinin yerini söyle bende seni hızlıca oraya ulaştırırım.
  • MİNİK KURBAĞA : Çok teşekkür ederim ceylan abla, evim ormanın dışındaki küçük derede demiş.

Kurbağacık hemen ceylanın sırtına atlamış sonra ceylan koşarak dereye gitmiş. Minik kurbağanın geldiğini gören annesi hemen evden dışarıya çıkmış ve ona sarılmış. Zavallı kurbağa yavrusu koşarak annesine sarılmış ve bir daha onun sözünden çıkmayacağına söz vermiş. Bu masalda burada bitmiş. Gökten 3 elma düşmüş biri sana bri bana diğeri de minik kurbağaya gitmiş.

Bu hikayede yazılanlar; kopyalanıp başka sitelerde yayınlanamaz. Telif yasaları gereğince kopyalayıp yayınlayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*