Tonguç liseye başlıyor – Bölüm 3 – Çocuk Hikayeleri Kısa

abuzer tonguç masallar çocuk hikayeleri

Abuzer Tonguç 4 tane süper gücün verdiği rahatlık ile kendine çok güvenmeye hiç bir şeyden korkmamaya ve çok girişken biri olmaya başlamıştır. O artık 15 yaşındadır ve liseye gitmesi gerekmektedir. Çocuk hikayeleri kısa bir hikaye için okumaya devam edebilirsiniz.

Tonguç Liseye Başlıyor

Abuzer Tonguç Trabzon merkezde bulunan Anadolu Lisesine annesi ile birlikte gidip kayıt yaptırmış. Okulun açılacağı günü iple çekmektedir. Okulların açılmasına sadece 2 gün kalmıştır. Bir an önce yeni okuluna ve yeni arkadaşlarına kavuşmak Tonguç için heyecan dolu dakikalar demekti. Sabırsızlıkla okulun açılacağı Pazartesi gününü beklemekte olan Tonguç, hem de okulda kullanacağı çanta defter kalem gibi malzemeleri almak için kırtasiyeye gelmişti. Çocuk hikayeleri kısa.

Okul Malzemeleri Alınıyor

Abuzer Tonguç malzemelerini almış tam tekmil hazırlıklarını yapmış okula gideceği gün erkenden uyanmıştı. Saat sabahın 5 i olmuş okulun açılmasına 3 saatten fazla vakit olmasına rağmen Tonguç erkenden uyanmış ve hazırlanmıştı. Kahvaltısını da yaptıktan sonra annesi ile vedalaşıp okulun yolunu tuttu. Tabi Tonguç’un ağaçların üzerinde uçmak ağaçtan ağaca atlamak gibi güçleri oldugu için okula ulaşması hiçde zor olmamıştı.

Okulda İlk Gün – Çocuk Hikayeleri Kısa

Annesi ile 2 gün önce okula gelmiş olan Tonguç sınıfını öğrenmişti. Tonguç 9-D şubesinde okuyacaktı heyecanla sınıfının önüne geldi ve içeri girdi. Çok erken okula geldiği için henüz ondan başka sınıfa gelen hiç kimse yoktu. Nasıl olsa herkes gelecekti kendine en ön sırayı seçti ve sırasına oturup beklemeye başladı. Dakikalar geçti ve öğrenciler peşpeşe sınıfa gelmeye başlamışlardı. Tonguç henüz hiç kimse ile tanışmamış konuşup bir şeyler paylaşmamıştı. Sınıftaki tüm arkadaşları konuşmadan sıralarında oturuyor kimse birbirini tanımadığı için sessizlik hakimdi.

Tonguç bu sessizliğe dayanamayıp ayağa kalktı ve arkadaşlar benim Adım Abuzer Tonguç 15 yaşındayım hepinizle tanışmak isterim diye kendini tanıttı. Tonguç’un bu cesurca davranışını gören Engin isimli çocuk onun yanına gelerek benim adım da Engin diye elini uzattı ve tokalaştılar. Tonguç ilk arkadaşını edinmişti bile ve Engin’in onun en iyi arkadaşı olacağını nereden bilebilirdi.

Çocuk Hikayeleri Kısa

Bu sırada zil çaldı ve ilk ders başladı ilk gelen öğretmen matematik öğretmeni Mert Bey idi. Mert bey sınıfa girdi kendini tanıttı ve çocuklar bu sene sizlere matematiği ben öğreteceğim derste konuşanı dersi kaynatanı sevmem gözünün yaşına da bakmam sınıftan atarım diye sert bir konuşma ile lafa başlamıştı. Derslerine değer verip çalışan öğrencileri arkadaş gibi severim onlarla arkadaş olurum diye de ekledi.

Matematik dersi bitti tenefüs oldu Tonguç ve Engin dışarı çıktılar. Engin Tonguç’a çevredeki bazı çocukları tanıdıgını onların nasıl kişiler olduklarını anlatacağını söyledi. Engin eliyle gizlice bazı çocukları göstererek şunun adı Ahmet çok iyi biridir takılabiliriz dedi. Bir diğer çocuğu işaret eden Engin aman ha şu sarışın çocuk Metehan bu çocuktan uzak durmalıyız çok tehlikelidir kavgacı ve küfürbaz bir çocuktur dedi. Okulda ilk gün her tenefüse çıktıklarında Engin Tonguç’a tanıdıgı diğer çocukları gösterdi ve onları anlattı.

Okuldan Sonra Eve Gidiş

Son ders zili çaldı herkes koşa koşa okuldan çıkıp evine doğru yola koyulmaya başlamıştı. Tonguçta evine doğru giderken okuldaki ilk gününü düşündü yeni bir kankası vardı hem mert hem iyi bir çocuktu Engin. Bu çocuk ona okuldaki diğer çocuklar hakkında bilgilerde veriyordu. Lise günleri çok güzel geçecek diye düşünerek ağaçlara zıpladı ve çabucak evine ulaştı.

<<< Bölüm 2

Bu hikayede yazılanlar; kopyalanıp başka sitelerde yayınlanamaz. Telif yasaları gereğince kopyalayıp yayınlayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*