Astroloji Nedir ? 2021 Burç Yorumlarınız

astroloji haritasi

Astroloji nedir? Gezegenlerin, Güneş ve Ay’ın insanların yaşamı üzerinde etkileri vardır. Bu bilgiye dayanarak astrologlar kişinin veya kişilerin geleceklerini tahmin ederek kehanetlerde bulunabilirler. Kehanette bulunulan kişiler için yıldız falı bakılır ve yazıya dökülebilir.

Astroloji Tarihi

Astroloji bilimi ilk başta Babilde başladı.Daha sonra Yunanistan’a yayılan bu gök bilimi Mısır’a ve Hindistan’a ulaştı. Babilliler İ.Ö 6.yüzyılda gezegenleri izleyerek gökyüzündeki hareketlerini kağıtlara aktarıp haritalar yaptılar. Hindistan’dan sonra Asya’ya ve oradan da Avrupa’ya yayılan Astroloji günümüzdeki haline ulaşmıştır.

Yıldızlar ve gezegenleri insanların yaşamları üzerindeki etkilerini yorumlayan bilim dalı olan Astroloji insanlık tarihinin en eski bilim dalıdır.

En eski astrologlar Kaldelilerdir. Kaldeliler şimdiki zamanda ki Iraklılardır. Kaldeliler buldukları bilgileri ilk kayıt eden kişilerdir. Bu alandaki ilk kayıtların M.Ö 5000 li yıllara kadar gittiği bilinmektedir.

Astroloji kaderimiz demek değildir. Bu bir bilim dalıdır. Fırsatları, şanslı zamanları, gecikmeleri veya erkenlemeleri inceler. Doğum haritanızı çıkartıp sizin hakkınızda bilgiler verir. İradenizi kullanmak her zaman size kalmıştır. Ancak Astroloji fırsatları kaçırmamanız için bit yardımcı yol olabilir. Gezegenlerin şans getirdiği özel dönemlerde kendinizi bulmanızı olacağınızı olmanızı sağlayabilir.

Gökteki cisimlerin ne anlama geldiğini ifade etmek Astrolojidir.

Sümerler zamanından kalan yazılı tabletler incelenmiş ve burçlar ortaya çıkmıştır. Bu tabletlerde 12 takım yıldızı vardır. Bu 12 yıldızdan dolayı günümüzdeki burçlara isimleri verilmiştir.

Astroloji Nasıl Olur

Dünya’ya yakın 8 farklı gezegen ile birlikte Ay ve Güneş incelenir. Gezegenlerin konumları, durumları ve açılarına göre dünyaya yaydıkları ışınlar hakkında yorumlar yapılır. Bunları inceleyen kişilere Astrolog denir. Astrologlar ayrıca gezegenlerin hareketlerini, ilerledikleri yönleri ve etraflarında bulunan astroitlerin hal ve durumlarını kağıda dökerek haritalar çıkartırlar. Dünyamız eğer bir sahne ise gezegenlerde bu sahnedeki farklı karakterlerdir.

Doğu ve Batı Astrolojisi farklıdır. Doğu Astrolojisi insanların kaderlerine etki edemeyeceklerini herşeyin gezegenlere bağlı olduğunu savunur. Kadere yön vermek için fırsatların olmadıgını veya çok az oldugunu düşünür.

Batı Astrolojisi ise doğudan farklıdır. İnsanların kendini tanıyıp planlar yapması için Astrolojinin bir araç oldugu düşüncesini savunur.

Ay 2 veya 2.5 günde bir burç değiştirir. Bundan dolayı kişileri kısa zamanda etkileyebilir. Gezegenlerin mesafesi arttıkça burçlarda kalma süresi de artar.Buna göre;

Jüpiter ise bir burçta 1 yıl kalır.

Satürn ise bir burçta 2 veya 2.5 yıl kalır.

Üranüs ise bir burçta 6 yıl kalır.

Neptün ise bir burçta 10 yıl kalır.

Pluton bir burçta 16 yıl kalır.

astroloji nedir

2021 YILLIK BURÇ YORUMLARINIZ

2021 YILLIK TERAZİ BURCU YORUMU

2021 Yılı sizin için bir önceki yıl olan 2020 yılından daha iyi geçecektir. 2021 de istekleriniz gerçek olacak mutluluk sizi karşılayacaktır. Hem Jüpiter hem de Satürn sizin için bekliyorlar. Bu iki gezegen hem moralinizi yüksek tutacak hem de girişimlerinizde başarılı olmanıza yardımcı olacaklardır. Tek dikkat etmeniz gereken ilişkilerinizdir. Pluton sizin ilişkilerinize acı vermek için geliyor. İlişkilerinizi bozmak istiyor. Bu yıl koydugunuz tüm hedeflere ulaşacak ve olumlu dualarınız için evet yanıtı alacaksınız.

Teraziler 2021’de her türlü alanda gelişime açıklar. Ocak ve Mayıs, Haziran ve Ağustos ile Eylül ayı başına dikkat etsinler. Bu dönemlerde aşk hayatınız zedelenebilir. Yeni insanlarla tanışıp kaliteli ve eğlenceli ilişkiler içerisine gireceksiniz. Bu yıl oluşacak tüm yeni ilişkileriniz seviyeli olacak. 2021 sizin şans yılınız olacak. Bu yıl hayalleriniz gerçek olacak. Hatta 2021 yılı 2022 nin gelişi için başlangıç sayılacaktır. Asıl mutluluk şans eğlence ve para sizin için 2022 yılında gelecek ve 19 yıl yanınızdan ayrılmayacaktır.

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*