Aile Bağı ^^^ Bu Bağ Gerçektir

gerçek bağ

Gerçek olan tek bir bağ bilirim o da aile bağı. Geri kalanı sadece ayak bağı.

Aile bağı, evet bu gerçek bir bağdır. Doğarız bebek oluruz çocuk olup mutlu ve coşkulu yaşarız. Genç oluruz bağ kurmaya başlarız. Gençlikte arkadaşlıklar başlar. Zannederiz ki arkadaşlarımız çok özeldir, zaman zaman ailemizin bile üstünde tutarız arkadaşlıklarımızı. Ancak arkadaşlarımız zamanla bizden kopar uzaklaşırlar. Kimisi evlenir bizi aramaz olur kimisi gerçek arkadaş değildir amacı bizi kullanmaktır kazık atma peşindedirler.

Kullanılırız gol yeriz bir daha gol yeriz. Hala anlayamayız gerçek bağın aile bağı olduğunu. 40 lı yaşlara hatta 50 li yaşlara gelene kadar arkadaşlarımızı el üstünde tutarız. Arkadaşlıklar güzel olmasına güzeldir ancak bağı sağlam değildir. Tek sağlam koparılamayacak olan görünmez bağ aile bağıdır. Aile bağı güven üzerine kurulmaz! Arkadaşlıklar güven üzerine kurulur. Aile bağıysa kalp üzerine kurulur aynı aşk gibi. Aşk ilişkileri zedelenebilir, yok olabilir veya devleşebilir. Fakat aile bağı kalbimizde derinleşerek ölene kadar, can bedenden çıkana kadar kopartılamaz.

Mutluluğun adı nedir ?

Mutluluğun adı eşim,evim ve çocuklarımdır. Çocukların yoksa evim ve eşimdir. Aileyi oluşturabilenler şanslıdır. Bana göre yaşamın anlamını başkalarına sağlanacak fayda seviyesi oluşturur. Egodan ne kadar uzaklaşılırsa, benlik duygusu o kadar zayıflar. En yüksek insan formu başkaları için yaşayan insanlardır.

Seni seven senin de sevdiğin bir ailen varsa ne mutlu sana zenginliğin en üst safhasına sahipsin

Gerçek zenginlik para değildir. Ailedir. Aile bağlarıdır. Aile dünyaya gelmenin eşiği, insan olmanın beşiğidir. “Koydum tüm sevinçleri önüme baktım hepsi ailem.” demiştir şair.

İnsanın gerçek evi neresidir?

Gerçek evimiz doğduğumuz veya paramız ile satın aldığımız dairelerimiz villalarımız mıdır? Elbette hayır. Gerçek evimiz gönlümüzün bağlı olduğu yer yani ailemizdir.

Bu dünyadaki tek servet ailendir. Paradan ve kudretten daha önemlidir!

Sırtını dayayabileceğin yer ailendir. “Ailede huzur bul başka bir şey arama zaten başka her şey önemsizdir.”

Bir babanın çocuğuna vereceği en güzel hediye, annesini sevmektir.

Evlatlarına aile olmanın bilincini aktarmak istersen eşini yani onların annelerini sev.

Dünyayı tüm aradıktan sonra, mutluluğun kendi öz yuvanda olduğunu öğreneceksin. Voltaire

Aile dünyaya gelmenin eşiği,insan olmanın beşiğidir.

Hiçbir insan, iyi eğitilmiş bir aile kadar önemli bir miras bırakamaz. Thomas Scott

Her aile bir tarihtir, hatta okumasını bilene göre bir destandır. Alphonse de La Martine

Bir erkeği terbiye ediniz; bir insanı terbiye etmiş olursunuz, bir kadını terbiye ediniz, bir aileyi terbiye etmiş olursunuz. Fannie Hurst

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*