5664 Mesaj Atarak Plaka İle Araç Hasar Kaydı Sorgulama

5664 mesaj ile sorgulama ücreti
hasar sorgu 5664 fiyat

Satın Alacağınız Aracın Hasar Kaydını Sorgulama için Yapmanız Gerekenler

Hasar sorgulama konusu nedir? Arac sorgusu için 5664 e mesaj attığınız zaman gelen yanıtta ya ERP Çarpma ya da KTT Çarpma olarak yazacaktır. Peki o halde nedir bu Erp Çarpma ve KTT Çarpma ?

ERP çarpma Exper Raporlu Çarpma Anlamına gelir. … Sigorta şirketi aracı yaptırmak yerine rapor edilen bu parayı,araç sahibine verir.

KTT çarpma ise , Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağının kısaltılmış halidir. Aracın bir kazaya karıştığını ve bu kaza ile ilgili olarak sürücüler arasında tutanak düzenlendiğini ifade etmektedir.

Araç yani satın alacağınız vasıtanın plakasını sorgulatarak kaza yapıp yapmadığını,tutanak tutulup tutulmadıgını,sigorta ve kasko durumunu,değişen parçalarını hatta bu parçaların orjinal mi yoksa yan sanayi mi olduğunu öğrenebilirsiniz. Aracın hangi servise girdiğini girdiği servislerin isimlerini dahi öğrenebilirsiniz. Ancak 2003 senesinden öncesi hariç yani 2003 yılı ve sonrasının kayıtlarını öğrenebilirsiniz.

ARAÇ KM Sİ ORJİNAL Mİ?

Satın alacağınız aracın km sinin orjinal olup olmadıgını öğrenebilmeniz için servise sokmanız gerekiyor km kayıtlarını her muayene işlemi sırasında Tüvtürk kurumu kayıt etmektedir. Km kaydının tutulmasını da Tüvtürk’den gelen bilgilere göre yapıyorlar.

Bu arada alakası bile yok ama inanın sağlığınız için elma sirkesi tüketmelisiniz.Hem kalp krizi riskinizi %50 düşürecek hemde sayısız fayda sağlayacaktır.Bu yazıya tıklarsanız elma sirkesinin faydalarını okuyacaksınız.Lütfen ihmal etmeyin okuyunuz.

HASAR SORGULAMA İŞLEMİNİ E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPMAK

Araç sorgulama işlemini e devlet sistemi üzerinden de bu yazıya tıklayarak yapabilirsiniz.

Sms yani kısa mesaj ile plakasını bildiğiniz her aracın sorgulamasını yapabilirsiniz. Araç plakasını örneğin 34vyz568 şeklinde birleşik olarak yazıp 5664 e mesaj atmanız yeterlidir.

Araç hasar sorgulama ücreti Ağustos 2020 tarihinde her bir sorgu yani atacağınız her mesaj için 9,5 tl dir. Hattınız faturalı ise 9.5 tl bir sonraki faturanıza yansıtılır. Eğer hattınız kontörlü ise o zaman kontör bakiyenizden 9.5 tl düşecektir. Örneğin hattınıza 50 tl yüklediniz ve 35 tl lik 3 lü paket satın aldınız 2.5 tl de telsiz borcunuz kesildi hattınızda kalan bakiyeniz 12,50 tl olacaktır. Daha sonra plaka sordulama için 1 adet plaka yazarak 5664 e mesaj attığınız zaman 12,50 – 9,50 TL = 3,00 TL evet telefonunuzun hattında kalan bakiye 3 tl olacak ama mesajınıza yanıt olarak sorguladığınız plakaya ait tüm çarpma değişim kaza hasar bilgileri size gönderilecektir.

DEĞİŞEN PARÇA VARMI?

Değişen parça olup olmadığını öğrenmek için “parca boşluk plaka yazıp 5664” e mesaj atmanız gerekir. Örnek : (parca 34vyz568) yaz ve 5664 e yolla.

ARACIN ŞASİ NUMARASI İLE BİLGİ EDİNMEK İÇİN

Yapmanız gereken “detay boşluk şasi no” yazıp 5664 e mesaj atmaktır. Örneğin (detay 365487831456) yaz ve 5664 e yolla.

TURKCELL VODAFONE VEYA TURKTELEKOM İLE HASAR SORGULAMA

Yukarıda yazan 3 farklı servis sağlayıcıdan 11890 ı arayarak aracın plakasını ve şasi numarasını vererek de hasar sorgulama yapabilirsiniz. Bu tip sorgulamada konuştugunuz veya hatta beklediğiniz her dakika için ortalama 5.00 tl ödersiniz.

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*