2021 de Yeni Çıkacak ve Çıkmış Oyunlar

Yeni mobil oyunlar 2021 yılının ortasında en çok indirilenler şunlardır. 2021 de yeni çıkacak oyunlar arasında ilk sırada Join Clash 3D isimli oyun yer alıyor. Bu oyun 2020’nin en çok indirilen en çok oynanan mobil oyun olan Among Us’un tahtını sallayıp onu devirmiştir. Join Clash 3D oyunu konusu ise bir çeşit epik hayatta kalma oyunudur.

Araştırma şirketlerinin verilerine göre 2021 de en çok indirilen mobil uygulamalar ve oyunlar şu şekildedir:

Mobil uygulama olarak TikTok zirvedeki yerini korumayı başardı. En çok indirilen mobil oyunlar listesi :

Join Clash 3D
Pubg Mobile
Among Us
Brawl Stars
DOP 2
Phone Case DIY
Free Fire
Water Sort Puzzle
Sushi Roll 3D
Subway Surfers
Stacky Dash    
FAU-G

Phone Case DIY büyük bir atakla 1052 sıra yukarı çıkarak listede kendine 6.sırada yer buldu. Çok hızlı yükselen diğer bir oyunda DOP 2 dir. 2021 de yeni çıkacak oyunlar nelerdir?

Mobil oyun sektöründe dönen para 2021 in ilk 3 ayı için 22 milyar dolar olarak açıklanmıştır. Bunun 13 milyar doları iOS oyunları ve 9 milyar doları da google play oyunlarıdır.En çok harcama yapılan oyunlar ise, ROBLOX, Genshin Impact, Coin Master, Pokemon Go, Honour of Kings, PUBG MOBILE, Candy Crush Saga, Homescapes, Rise Of Kingdoms, Game For Peace şeklindedir.

En çok para harcanan oyunlarda ilk sırada yer alan Roblox oyunu Genshin Impact oyununun yerini alarak ilk sıraya girmiştir. En çok kullanıcısı olan ilk 6 oyun ise; Among Us, PUBG MOBİLE, Candy Crush Saga, ROBLOX, Free Fire, Call of Duty:Mobile, Minecarft Pocket Edition, Ludo King, Pokemon Go, Subway Surfers olmuştur.

Call of duty mobile ise her gün bir silah kostümü verdiği için çok tutulmaktadır. 2021’sonlarına doğru çıkacak en iyi mobil oyunlar, League of Legends: Wild Rift, Catalyst Black ve Diablo Immortal gibi oyunlar mobil oyun sektöründe kıyasıya rekabeti arttıracaktır. Tank Oyunu seversen buyur buradan oyna.

Call of duty mobile

Sevilen Google Play oyunları :

Dragon Quest Tact :

Dragon Quest Tact, Japonya merkezli strateji ve RPG türünde bir oyun olan DQT’nin henüz ingilizce sürümü piyasaya sürülmedi. Bu yeni Japon oyunu eski Japon oyunu olan Dragon Quest’i temel almaktadır. 78 milyon satan DQ oyunundaki karakterler bu yeni oyunda da varlar. Tanıdık bildik karakterleri kontrol ederek rol yapma oyunu oynuyorsunuz. Çeşitli taktikler geliştirip oyunda başarılı olmak için hayal gücünüzü zorlamanız gerekmektedir.

Castlevania: Moonlight Rhapsody :

Konami firmasının Japonya kökenli oyunu Symphony of the Night oyununa benzer nitelikte olan bir oyundur. Castlevania: Moonlight Rhapsody oyunu aksiyon oyundur. Macera içerir; savaşlı ve kılıçlı dövüş oyunudur.

Catalyst Black :

Yepyeni bir Sniper yani nişancı oyunu olan Catalyst Black oyunu çok yüksek seviye efektlere sahiptir. Ayrıca oyunun oynanabilirliği hem çok kolay hem de çok eğlencelidir.

Crash Bandicoot: On The Run :

90 yıllara dönmenizi sağlayacak olan oyun dünyanın en sevimli Bandicoot’unu hatırlamanızı sağlar. Activision tarafından yayınlanmış 2017 platform oyunudur. Crash Bandicoot serisinin ilk üç oyununun yeniden düzenlenmiş bir derlemesidir. Crash Bandicoot (1996), Cortex Strikes Back (1997) ve Warped (1998); ilk olarak Naughty Dog tarafından PlayStation için geliştirildi. Oyun, Haziran 2017’de PlayStation 4’e özel olarak yayınlandı ve Microsoft Windows, Nintendo Switch ve Xbox One sürümleri Haziran 2018’de piyasaya sürüldü. Eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı ve Şubat 2019’a kadar 10 milyondan fazla kopya sattı. Crash Bandicoot oyunu düşmanları yenmek, kasaları parçalamak ve Wumpa Meyveleri yiyerek, ekstra canlar kazanmanızı sağlayan bir oyundur.

Diablo Immortal :

Multiplayer olarak yani arkadaşlarla birlikte oynamaya imkan sağlayan bir oyun olan Diablo Immortal çünkü Blizzard Entertainment tarafından geliştirilmiştir. 2021’in belki de en çok beklenen ve ilgi çeken oyunlarından birisi olmaya adaydır. Bu oyun devasa bir çok oyunculu bir oyundur. Ayrıca oynaması da ücretsizdir ve Oyuncular, oyun içinde kullanmak için bir veya daha fazla karakter oluşturabilirler. Karakter oluştururken oyuncular oyunun altı karakter sınıfından birisini seçerler: Barbar, Sihirbaz, Keşiş, Necromancer, Demon Hunter ve Crusader. Her biri 12 açılabilir beceriye sahiptir. Mesela, Barbar sınıfının becerileri arasında kasırga yaratmak ve çekiç vurmak yer alırken, Büyücünün becerileri arasında ise kaynağına geri dönen ve iki kez hasar veren bir elektrik demetini içerir.

Zeka oyunu seviyorsan buyur tıkla ve oyna

admin hakkında 150 makale
Merhaba, Ben Fatih Arkan,bloğuma hoşgeldiniz. Kendimi kısaca tanıtayım. 1972 İstanbul doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Adım ve soyadım olan fatiharkan.com isimli web sitesinde olabildiğince faydalı ve güncel haberleri yayınlamaya çaba gösteriyorum. İlginize teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*